HARMONOGRAM KLUBU

prosinec 2016 - prosinec 2017

Níže na stránce najdeš přehled a rozpis jednotlivých témat, která probíhala v jednotlivých měsících.

BONUS: PROSINEC 2016

Stále autentická

Lilia Khousnoutdinova

Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes vede projekt Ženské příběhy a provází ženy na cestě k pochopení a uctění svého těla a jeho cyklů ve všech fázích reprodukčního života.

„Většina z nás se řídí podle šablony, kterou mu vytyčila rodina, církev, anebo kamarádi, časopisy. Říkají nám, jak se máme oblékat, co dělat pro to, abychom byli šťastní, úspěšní, bohatí… A my se tím řídíme a často ani nevíme, že jsme se nechali natlačit do nějakých „formiček“. Anebo máme prostě strach: „Kdyby věděli, jaká jsem doopravdy, neměli by mě rádi, nepřijali by mě.“ A přitom je to všechno přesně naopak.

LEDEN 2017

Ženská krása: rozmar nebo ženská přirozenost?

Michala Měřínská

Make-up artistka a stylistka, autorka knihy Magicky ženská a stejnojmenného online kurzu

„Krása nezačíná v zrcadle ani u make-upu nebo v obchodě s oblečením. Tvoje krása začíná uvnitř Tebe samotné, ve Tvém srdci a v Tvých myšlenkách o sobě a o své kráse.

Jak si užívat svoji krásu a naplno ji pozvat do života? Jak o ni skutečně pečovat a najít si na ni vždycky čas? A jak to všechno uchopit prakticky? Na všechny tyto otázky dostaneš odpovědi, které Ti pomůžou krásu skutečně rozzářit a rozvinout tak svoji ženskost.“

ÚNOR 2017

Vnitřní muž a vnitřní žena v harmonii

Tereza Kramerová

Průvodkyně po krajině mysli a autorka meditací a online programů pro ženy i děti

„Prožívání života je ovlivňováno tím, v jakém jedinečném poměru v sobě máme namíchanou ženskou a mužskou kvalitu. Když nadzvedneme pokličku a podíváme se do sebe, abychom se s těmito polaritami potkali, máme možnost pochopit své reakce, komunikační strategie i svoji pozici v partnerství.

V této přednášce Ti objasním, jaké základní momenty formují a definují, jakou ženou jsi a také jak se svojí vnitřní ženou a vnitřním mužem můžeš aktivně i v každodenním životě pracovat, aby ses sama v sobě cítila dobře. Provedu Tě jednoduchou vizualizací, díky které nahlédneš do symbolické roviny svého ženství a dostaneš příležitost si uvědomit, jak v sobě nastavit harmonii.“

BŘEZEN 2017

Krize vztahu po porodu
 a s malými dětmi

Denisa Říha Palečková

Lektorka pracující v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje

„Naše intimita a sexualita mají svá specifika, zejména v období, kdy na svět přijdou děti.

Možná i Ty máš vlastní zkušenost nebo zkušenost ze svého okolí... Po období radostného očekávání přichází doba, která nemusí být vždy úplně růžová a která může ovlivnit Tvoji intimitu, partnerský vztah i život jako takový. Je to bohužel stále téma, o kterém se v dnešní společnosti příliš nemluví, i když je přirozenou součástí našeho života.

Provedu Tě řadou zajímavých tipů k tomu, co dělat, abys toto období prošla tím nejkrásnějším možným způsobem. Dozvíš se, jaká jsou specifika intimity a sexuality v období po porodu, proč v této době vznikají rozdíly v oblasti intimních potřeb mezi partnery a také co můžeš udělat pro to, abys sis udržela lásku i vášeň stále svěží.“

DUBEN 2017

Jak si vytvořit prostředí, které rozsvítí naši spokojenost a štěstí

Olga Bušková

Designer Feng Shui a lektorka seminářů a kurzů

„Co dělat, když se doma necítíte dobře? Jak souvisí vchod do bytu s vaší spokojeností v životě? Co o vašem vztahu prozrazuje vaše ložnice? Máte doma překážky mezi důležitými místy, přes které vaše chůze příliš neplyne?  

Prvky Feng Shui a moderního designu dokáží ovlivnit náladu, energii, úspěšnost tak, že dochází k harmonii, pocitu štěstí nebo očekávaným úspěchům. Objevíme spolu kouzlo interiéru a jak jednotlivé místnosti mohou ovlivnit kvalitu vašeho života.

Dozvíš se, jak si sama správně nastavíš prostředí domova i kanceláře, a tím rozzáříš rodinné štěstí, vytvoříš společnou láskyplnou cestu ve vztahu nebo si lépe posvítíš na svoje podnikání a prosperitu.“

KVĚTEN 2017

Tajemství jménem volná menstruace

Lucie Harnošová

Zakladatelka sítě obchodů Brána k dětem a lektorka Kontaktního rodičovství

„Volná menstruace Ti otevře obzory. Ukáže Ti, jak moc můžeš žít jinak, jak slastně chutná svoboda a kam až může sahat, i když Tě slovo volná menstruace možná teď úplně děsí.

Posdílím s Tebou své praktické zkušenosti a zážitky, ukážu Ti cesty, které ještě nemáš prozkoumané a kam se můžeš bez otálení vydat. A ačkoliv si budeme povídat konkrétně o možnostech volné menstruace a dalších dámských pomůckách, nejde primárně jen o téma menstruace. Když jsem já sama před více než rokem s volnou menstruací začala, cítila jsem, jako by každá buňka mého těla šťastně volala „konečně jsi to pochopila!!!“ A to teď zažívám znovu a znovu a znovu a ze srdce to přeji i Tobě.“

ČERVEN 2017

Hojnost a peníze v životě ženy

Stanislava Mrázková

Expertka na online marketing, autorka knihy Podnikání z pláže a stejnojmenného online kurzu.

„Co dělat, když sice přichází hodně peněz, ale taky jich hodně odchází a ani si to nestihnete užít? Co dělat, když jich přichází méně, než potřebujete, a dluhy se prohlubují?

Všude slyšíte, že byste měla přitahovat peníze tím, že budete pozitivně myslet, ale jak se zaměřit na finanční hojnost, když ji sama ještě nemáte? Jak souvisí hojnost a peníze s dalšími oblastmi života a proč cesta k větší hojnosti může někdy být opravdu hrbolatá?

Pojďme se společně podívat na téma, které je často stejným tabu jako sex… Hojnost a peníze v životě ženy.“

ČERVENEC 2017

Jak být i v premenstruační fázi v pohodě

Dana-Sofie Šlancarová

Zakladatelka projektu Cyklická žena® a lektorka cyklických a snových kurzů

„Mnoho žen si stěžuje na nepříjemné projevy premenstruačního syndromu, ať už jde o bolesti podbřišku, zad či hlavy, nateklá a bolestivá prsa, křeče před menstruací, velkou únavu, stavy podobné chřipce – anebo i psychické projevy, jako je podrážděnost, výkyvy nálad, přecitlivělost, pocity zahlcenosti či deprese.

Možná i Ty patříš mezi ně a máš pocit, že to k tomu prostě tak nějak patří. Omyl! Jeden velký omyl. Tohle nejsou stavy, které by ve Tvém životě musely zůstat! Mají svůj důvod, něco Ti prozrazují o tom, co ve svém životě vlastně nechceš mít, co ti nefunguje a co je třeba změnit. Nejsou tady náhodou – ale nemusejí tady být donekonečna. Stačí odhalit, co se ti snaží říct, a podniknout pár jednoduchých kroků k jejich nápravě – a nepříjemný PMS rázem z tvého života zmizí.

Tohle video ti ukáže metodu, jak můžeš tyto „neviditelné“ důvody odhalit, a přinese ti i konkrétní návody, jak se se všemi nepříjemnými projevy vypořádat. A výsledek? Pohodová, spokojená a šťastná žena i všichni lidé kolem ní!  Objev klíč k pohodě i v PM fázi!"

SRPEN 2017

Jak se skrze bolest a těžká období vrátit sama k sobě a objevit svůj potenciál

Žaneta Ariati a Jana Basíková

Průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu

„Proč se mi tohle děje? Proč zrovna mně, když já se tak snažím dělat všechno dobře? Proč nedovedu žít ten život, co jsem si vysnila? Smutek, ztráta, konec vztahu, bolest, smrt... To všechno jsou věci, kterým se v životě bráníme, odmítáme je a vytěsňujeme. A čím víc se snažíme, aby se nás to nechtěné netýkalo, tím víc nás to zraní a rozseká, když to přijde. A přitom je to přirozená součást života. Tak jako spánek, jako podzim, jako radost a láska.

Společně se podíváme na to, jak temná období a těžkosti v životě přijmout a vytěžit z nich pro sebe maximum. Dostaneš praktické rady a konkretní nástroje, jak se sebou v takových situacích pracovat a jak v té největší temnotě objevit svůj potenciál.“

ZÁŘÍ 2017

Jak nevyhořet ve své ženskosti?

Markéta Strnadová

Fyzioterapeutka a autorka systému Vyprošťovák

„Dostane se Ti praktické lekce o tom, jak nevyhořet, jak nenechat vyhořet svou ženskost, svůj jin. Skrze tuto přednášku pochopíš, proč možná děláš milion věcí, které nemají žádný efekt, a Ty se v tom cítíš ztracená.

Díky této přednášce získáš také konečné a vědomé pochopení toho, proč opravdu nejenom „můžeme“, ale dokonce „musíme“ odpočívat. To vše doplněné o spoustu praktických tipů a návodů. Tahle přednáška je vlastně o tom, jakým nepostradatelným pokladem je ženská energie pro nás i pro celý svět.“

ŘÍJEN 2017

Zranitelnost – proč je naše slabost naší největší silou

Bohdana Kabátová

Lektorka seminářů Sebe-vědomá žena a mastermind programu Umění leadershipu pro ženy

„Pootevři dveře ke své zranitelnosti. Dveře do komnaty, skrze kterou vede cesta k hlubokým, autentickým a otevřeným vztahům založeným na vysoké míře důvěry. Do komnaty, kterou pokud sama v sobě otevřeš, začneš vytvářet v sobě i kolem sebe prostor naplněný bezpečím a pravdivostí.

Přestaneš ztrácet energii tam, kde ji nyní možná zbytečně vynakládáš ve snaze přizpůsobovat se v tom, kým jsi, svému okolí, a naopak začneš získávat více energii pro tvoření života, který si přeješ.“

LISTOPAD 2017

Jak využívat hlubokou moudrost svého ženství

Jana Mašková Zimolová

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

„ Je dokázáno, že ženská vagina je přímo propojena s mozkem. Že cokoli ovlivňuje ženství, se citelně vepisuje do vaginální tkáně. Pozitivní ovlivňování ženství vaginu uvolňuje, energetizuje a naplňuje. Naopak negativní ovlivňování ženství vaginu zavírá, zmrazuje, snižuje schopnost prožitku a bere ženě energii.

Co nám naše spojení znemožňuje a ruší? Proč nejsme schopné jej cítit a plně využívat? A jak toto napojení můžeme nechat proudit do všech oblastí svého života? 

Odkryji Ti mnoho nových pohledů na to, jak se můžeš spojit se svým ženstvím, najít svou ženskou sílu a přispět tím nejen svým vztahům a všemu svému konání, ale také světu.

PROSINEC 2017

Kouzlo partnerských rituálů

Barbora Zemanová

Lektorka ženských seminářů a průvodkyně osobními rituály

„Novodobé rituály nám přinášejí nástroje, jak podpořit změnu v našem životě a plně prožít přítomnost. Jsou příležitostí pro vědomé zastavení v každodenním běhu událostí a spočinutí. Umožňují nám oslavit důležité mezníky vztahu, dobře se sejít, ale také se dobře rozloučit.

Díky silné intuici je pro nás ženy snadné rituály vytvářet a prožívat je, jak je to ale v partnerství? Existují také partnerské rituály, které by vás oba mohly bavit? Dozvíš se o rituálech, které můžeš vnést do partnerství, a podpořit tak hlubší propojení mezi vámi.

Seznámíš se se speciálními životními rituály v dlouhodobých vztazích a projdeme také rituály intimity či každodenní malé obřady. Jako bonus dostaneš osvěžující mužský pohled na rituály od mého (kdysi dávno rituály nepolíbeného) muže! :-)“

HARMONOGRAM KLUBU

leden 2018 - duben 2018

LEDEN 2018

Jak přirozenou stravou získat maximum energie, zdraví, vitality a krásy.

Zuzana Lužná

Nadšená propagátorka a průvodkyně světem živé, přirozené a přírodní stravy.

„ Zuzka se podělí o své dlouholeté zkušenosti s přirozenou stravou a bude vás inspirovat k tomu k tomu, abyste vyzkoušely tajemství rostlinné stravy, která Zuzce a její rodině změnily a zachránily život. Dozvíte se mnoho informací o tom, proč by se vám tento způsob stravování mohl líbit a proč byste si mohly váš jídelníček obohatit o něco nového, tak abyste se cítily svěže, měly plno energie, dodaly svému tělu živiny a ještě více krásy.

ÚNOR 2018

Cyklická jóga pro bohyni

Alice Koudelková

Lektorka jógy, milovnice bylinek, zdravého vaření a meditace.

„ V této přednášce se Alice zaměří na jednu část našeho cyklu – fázi menstruace. Proč je důležité zastavit se a ztišit se právě v tomto období? Dozvíte se, jak funguje naše tělo, proč potřebuje odpočívat obzvlášť v těchto dnech. Naučíte se praktické techniky, které jsou vhodné právě v období menstruace – dechové techniky, jógové pozice + navíc bonus relaxační meditativní cvičení.“

BŘEZEN 2018

Rytmus a pořádek v životě ženy

Hana Trnčáková

Autorka systému Svobody v pořádku, který je založen na principu efektivní komunikace, leadershipu, minimalismu a osobního rozvoje.

Svoboda v pořádku otevírá ženám svět, ve kterém tvoří s dětmi i partnerem dobře fungující celek, založený na vzájemném respektu a společném fungování. Umožňuje posouvat komunikaci ve firmě na novou úroveň důvěry a produktivity.Přináší inspiraci, díky které se může každá žena osvobodit z nepochopení, role “služky” nebo “strojvedoucí.”

Ukážu vám, jak si nastavit systém ve firmě i domácnosti tak, aby odpovídal lidem okolo vás. Znáte ten pocit, když si uklidíte?Jak se člověku lépe dýchá a přichází čerstvé myšlenky? Ignorování nepořádku přináší zbytečnou myšlenkovou zátěž a pocit chaosu.

Systém a pořádek přináší soustředění, čas a svobodu.Vlastní rytmus a pořádek je v životě každé ženy bezpečným přístavem. O to víc, pokud cestuje na vlnách cykličnosti.“

DUBEN 2018

Vědomá plodnost a antikoncepce

Kateřina Juřenčáková

Lektorka a certifikovaná poradkyně přirozeného plánování rodičovství.

Plodnost je velký dar, velká životní energie, která prochází naším tělem. Přesto je možné mít plodnost pod kontrolou. Proč je dobré vnímat svoji plodnost, vědět, kdy ovulujeme, kdy jsme plodní a kdy neplodní ? Jak mít plodnost pod kontrolou přirozenou antikoncepční metodou? Jak podpořit plodnost, pokud dítě plánujeme? Jak se navzájem podporuje a funguje společné plodnost páru?

Budeme si povídat o spolehlivé a funkční metodě přirozené koncepce i antikoncepce, která nezatěžuje zdraví a podporuje sebeVědomí.

KVĚTEN 2018

Řeč doteků

Silvie Šabacká

Zakladatelka centra Cesta integrity v Brně. Své klienty vede velmi jemně skze vnímání vlastního těla k novému pohledu na sebe sama, aby se mohli znovu cítit ve svém těle doma.

Když se mluví o doteku, jsme zvyklí jej rozdělovat na příjímání a dávání. Přesněji řečeno říkáme, že ten, kdo je dotýkán = přijímá a ten, kdo se dotýká = dává. Je tomu skutečně tak?

Už v dětství se nás nikdo neptal, zda a jak chceme být dotýkání a často se dělo, že jsme dotek nechtěli a měli, anebo jsme natahovali ruce po bezpečné náruči a nedostali jsme jí. A jak to je ve vaší rodině? Ptáte se svých dětí, zda a jak se jich můžete dotknout?

Během přednášky se dozvíte, proč dotek vyživuje a podporuje zdravý vývoj dítěte a co potřebujeme vědět, aby byl pro přijímajícího opravdu podporující a ne traumatizující. Budete si moci vyzkoušet celkem čtyři typy příjímání a dávání (nejen dva, jak se mylně domníváme) dle konceptu Betty Martin. Nabyté znalosti můžete uplatnit jak v partnerství, tak vůči svým dětem.“

ČERVEN 2018

Umění láskyplného porodního procesu

Natálie Sedlická

Iniciátorka projektu Jak jinak v českém porodnictví a zakládající členka správní rady asociace APODAC – Asociace pro porodní domy a centra. Je psychoterapeutkou, porodní asistentkou a shiatsu terapeutkou. Propojuje odvětví bodyworku, práce s tělem, psychoterapie a seberozvoje. 

„Skutečný mechanismus porodu je zcela omamný ve své genialitě a ve své pravé podstatě je zdravým přirozeným procesem. Žena prochází obrovskou proměnou v průběhu těhotenství a během porodu má jedinečnou příležitost projít i proměnou svého bytí v následování dokonalosti porodního procesu. Žena je ten kdo rodí a porod by měla mít ve svých rukou. Žena ví naprosto dokonale, jak má porodit své dítě, pokud je na to na správných úrovních připravená. A dítě ví zcela přesně, co má dělat a jakým způsobem se má narodit. Pohovoříme o tom, jak skutečný mechanismus vypadá ve své přirozenosti.

V přednášce pohovořím o tom, jak se žena může napojit na své tělo, na svou ženskost, naladit se na energii porodu, a na tok a plynutí porodního opojení. Žena má před sebou v tento moment mnoho důležitých úkolů. V průběhu porodu své dítě svým vnitřním světem obejme, naposledy pocítí vzájemné symbiotické objetí a pak dítě pustí ven.

A jak skutečně vypadá normální porod? Ráda bych ukázala, jak vypadají jednotlivé fáze porodního procesu. “

Červenec 2018: Životní poslání a práce snů

Radka Myšková

poRADce rozvoje osobnosti a cestovatelka. Živila se jako balička barev nebo zaměstnankyně Úřadu vlády ČR. Procestovala na 50 zemí světa, stala se moderátorkou a akreditovanou ICF koučkou. Mnoho let zkoumá sama na sobě vše, co je spojené s lidskou psyché. V současnosti studuje multimediální žurnalistiku, moderuje, tvoří videa a pořádá prožitkové semináře a osobní konzultace spojené s tématy životního poslání, životní změny a rozvojem osobních talentů.

Po mnoho dní plujeme v moři každodenních povinností. Proto nám často nezbyde čas položit si několik zásadních otázek. Jaký je smysl toho, co dělám? Kam míří moje životní cesta? Co v životě OPRAVDU chci? Pokud si na tyto otázky nenajdeme odpovědi, můžou se v našem žití dostavit chvíle, kdy se život jeví jako složitá skládačka puzzlí. Ty nejdůležitější kousky v něm ale chybí.

Asi jste se už setkala s otázkou životního poslání a zamýšlela se nad ní. Dokážete na ní odpovědět? Možná nad touto otázkou panuje ve vaší duši zmatek a je vám při tomto pomyšlení úzko, protože hledáte a stále nevíte, jaký je váš smysl života a myslíte si, že byste ho měla znát? Mnoho z nás zajímá, proč jsme se narodili na tuto planetu, proč právě do této rodiny, do této doby, do této společnosti.

Řada z nás také touží vědět, jaký vztah má mezi sebou životní poslání a práce, kterou vykováváme. Kde se v nás naše poslání vzalo, proč ho často nevnímáme a neslyšíme jeho hlas, jestli se naše poslání může v průběhu života změnit a jak se dá skrze práci realizovat. Tato přednáška vám nabídne vhledy a možnosti, jak své životní poslání poznat. Jak poupravit své každodenní fungování tak, abych se nasměrovala k objevení mého poslání a začala žít tzv. Koncept Cesty. Jak se stavět ke změně práce, jak udělat tlustou čáru za minulostí a nastartovat novou etapu, po které toužíte Vy sama!  Bude Vám inspirací k tomu jak zjistit, co je pro Vás opravdu důležité a jak získat sebedůvěru a odhodlání k realizaci kroků, které vám přinesou do života radost a hojnost.

Srpen 2018: Odvaha jako životní styl

Kateřina Sodomková

Žena, matka, partnerka, která se ráda nechává inspirovat, ale pak hledá své cesty a dělá věci vlastním způsobem. Miluje výzvy, má ráda, když se něco děje a nesmírně ji těší, když může inspirovat druhé. Nejraději se učí skrze vlastní zkušenosti, věří v sílu spolupráce a v práci i v osobním životě se vždy snaží hledat společná řešení a cesty k pohodě, respektu a seberealizaci každého. Naslouchá své intuici, ví, že není dokonalá, ale že vždy dělá to nejlepší, co může.

Možná máte ve svém životě strachy a obavy, možná vám dělá problém se pouštět do nových věcí, do situací, které neznáte, do míst, ve kterých se necítíte jistě nebo zastávat a říkat vlastní názor. Odvaha je cesta, jak tohle všechno zvládnout. Ukážu vám, jak odvahu sebrat, jak ji v sobě probudit, přestat se strachovat, jak to otočit a dělat věci, na které se teď třeba neodvažujete ani pomyslet.

Povím vám o tom, že s odvahou se člověk možná nerodí, ale odvážným se může stát. Že s odvahou je život jednodušší a že být odvážným není tak těžké, jak se může zdát. Dozvíte se, jak odvaha souvisí se sebevědomím, intuicí, individualitou a vašimi hodnotami. Zjistíte, kdy se vám odvaha vyplatí, co na to vesmír i váš život a taky, že i odvaha něco stojí. Chci vám ukázat, jak díky odvaze můžete velmi podpořit růst své osobnosti a že pro vás může být i cestou k sebepoznání. Podpořím vás v tom, abyste i vy kráčely životem s odvahou a abyste rozvíjely nejen samy sebe, ale staly se inspirací dalším lidem.

Září 2018: Změn své slovo - změníš život

Monika Hasalová

Je známá pro svou autentičnost, zkušenost a hlubokou moudrost, kterou s láskou přináší. Je autorkou projektu Univerzita vědomého života Amonit a jejím hlavním lektorem. Je spirituálním průvodcem, provádí rituály, svatební obřady, rituály rozloučení. Pracuje s myslí a našimi zdroji.
Věří, že každý nese svůj zdroj v sobě a učí lidi se s ním spojit. Vychází z praktických zkušeností Buddhistické cesty a meditace, práce s myslí a podvědomím, pracuje se svou vnitřní moudrostí přicházející z tohoto i předchozích zrození. Spiritualita je pro ni přirozenost, která dává životu lidskost a lásky-plnost.

„Milé ženy, skrze umění práce s myslí můžete změnit celý svůj život a celý svět. Řekneme si jak pracuje naše mysl a jak ovlivňuje každá myšlenka náš život, naše děti a partner a i naše zdraví.

Slovo je projevenou myšlenkou. Slovo je slyšitelnou myšlenkou. A práce s myšlenkou jako tvořivou energií je základem všech starobylých duchovních nauk. PROČ ASI? Co za tak velkou sílu se zde skrývá, že je jí věnováno tolik pozornosti po věky věků?

Naše mysl má ohromnou sílu. My ji však nevyužíváme. Není nám známo, jak mysl pracuje. Nevíme, jak nakládat se silou myšlenky, přestože nás tento mechanismus denně ovlivňuje. Jsme krmeni zprávami plnými nenávisti, agrese a negace a to se ukládá do našich těl jen tím, že to konzumujeme - skrze naše smysly...“

Říjen 2018: Přijetí našeho ženství má své kořeny v dětství

Monika Nisznanská

Ačkoliv se se mnou život příliš nemazlil, dnes znám svou hodnotu, cítím se jako žádaná žena, přijímám své tělo a hýčkám ho a mám partnerský vztah plný respektu, podpory a lásky. To je něco, co přeju každé ženě, protože moc dobře vím, jaké to je, zažívat pravý opak. Ještě před pár lety jsem si vůbec nedokázala představit, že i já bych to ve svém životě mohla mít.
Jmenuji se Monika Nisznanská a pomáhám lidem vnášet do života víc radosti a uzdravovat jejich vnitřní svět metodami léčení vnitřního dítěte.

„Pokud si často nevěříš, máš strach se za sebe postavit, bojíš se odmítnutí jako žena, tak je víc než pravděpodobné, že si v dětství nezažila podporu své jedinečnosti, přijetí Tvého ženství. A možná jsi i postrádala zdravý vzor ženství ve své rodině.

To, jak přijímáme své ženství a jak se cítíme jako ženy, má své kořeny v našem dětství. A co víc. Ze svého dětství si neseme i vzor fungování partnerských vztahů.

Pokud Ti jako mě chyběl táta, ať už fyzicky nebo pocitově, budeš ho podvědomě hledat ve svých partnerech. Ve vztahu je to cesta do pekla. Zároveň se Tvé děti, jak porostou a začnou chtít být sami sebou, stanou Tvým nejvěrnějším zrcadlem Tvých emocionálních zranění z dětství i Tvého skrytého potenciálu.

V téhle přednášce s tebou otevřeně posdílím svůj osobní příběh. Jak moc mi mé bolestné dětství zkomplikovalo život a jak se nakonec stalo mým největším darem a učitelem. Taky Ti prozradím, co mi pomohlo postupně se dostat ze zajetí mých přesvědčení a strachů.

Osvobození Tvého dětského já je totiž ta nejpřímější a nejrychlejší cesta k vnitřní spokojenosti a naplnění a harmonii ve vztazích.

Listopad 2018: Dar nehodnocení aneb denní praxe neutrality

Magda Křepelková

Jsem divoška, blázen, badatel a taky velká milenka života. A taky jsem Nikdo - a to je velmi osvobozující. Pak také jsem průvodkyně žen, autorka příběhových knih a podpůrných materiálů, programů a seminářů pro ženy. Přeju si, aby zde žilo víc skutečně svobodných a milujících lidí. A taky moc ráda podporuji ženy, které skutečně chtějí něco změnit – také proto, aby nemusely odžívat takové peklo jako já. I když někdy se potřebujeme dostat až na dno, rozhodně tam nemusíme být tak dlouho. Lidské příběhy mě zajímají a velmi inspirují. Naslouchám jim, ale také je vstřebávám a pak z nich píšu. Učí mě pokoře k životu jako takovému. Vše, co předávám, jsem rozpoznala sama v sobě, nepoužívám převzaté techniky, nepřebírám naučené informace, ale jen to, co jsem si ověřila svou zkušeností. I proto stále absolvuji retreaty vipassany a bez přestání bádám ve svých vlastních vnitřních vodách.

Dar nehodnocení nám otvírá obzory, zvětšuje prostor a nese velké pole možnosti.

Přináší až fyzickou úlevu, dokážeme pak k sobě i druhým přistupovat víc soucitně, s větší láskou, otevřeněji, což velmi podpoří naše vztahy. Umožní nám vidět dary v každé situaci a skutečně se učit zkušeností.

Tím se stane, že s životem méně bojujeme, neztrácíme zbytečně síly a zároveň si víc dovolujeme být samy sebou.

Když si dovolíte vidět věci takové, jaké jsou, bez dogmat a posuzování, tím opouštíte naivitu, iluzi, takže si pak v životě i tolik nenaběhnete.

A my si o tom nejen povíme, podíváme se na to, kde všude nám hodnocení překáží, a taky si ukážeme, co s tím. Řekneme si, co je vlastně ta naše praxe, která nám mění život. Jak vidět, vnímat, bez hodnocení. Jak nám tomu pomáhá laskavá bdělost a pravdivost.

Hodnocení je mor– bez něj se nám žije líp.

Prosinec 2018: Hodnota mateřství

Šárka Weberová

Rodinná koučka, mentorka, průvodkyně životními změnami. Zaměřuje se na vztahy v rodinách, partnerství a rodičovství. V poslední době se věnuje vztahům v sešívaných rodinách, je autorkou knihy pro děti Dva domovy. Spolu s manželem Zdeňkem tvoří program o vztazích Justlove, vydali knihu Láska bez pout, vedou živé semináře i on-line programy. V jejich sešívané rodině pečují celkem o čtyři děti, z nichž tři mají dva domovy.

„Většina žen se na mateřství těší, některé v něm vidíme největší smysl života. Některým ženám se nedaří toto přání naplnit a zoufají. Když se poprvé ocitneme v očekávání dítěte, přikládáme svému těhotenství a přípravě na mateřství velkou důležitost. I když se připravujeme, na to, co se při a po porodu, v našem mateřství pak děje, připravené nejsme...

Čím se to stane, že po pár měsících s tím malým človíčkem na světě přicházejí pochybnosti o hodnotě naší role? Čím se to stane, že některé mámy utíkají rychle do práce a některé dokonce přiznávají pocit, že dítě neměly mít... 

Když jsem takový velký článek před časem v novinách četla, bolelo mě to. A zároveň to otevřelo moje vlastní šrámy v mateřské duši. Objevila se ve mě i zlost a trochu beznaděj, že to nedokážu změnit sama.  Cítím, že se z naší společnosti vytratilo vnímání hluboké hodnoty mateřství. Že je mateřství samozřejmostí, běžnou záležitostí a někde skoro povinností.
 
Když jsem byla podruhé těhotná, s odstupem 10 let, byla jsem přesvědčená, že mé druhé mateřství bude snazší, že už si na pasti, do kterých jsem padala jako prvomatka, dám pozor. Byla jsem už mnohem zralejší, přesto se občas svou hodnotu mateřství vnímám zastřeně a potřebuju si ji připomínat... Proč se nám to děje?

Proč je mateřství tak důležité nejen pro nás matky? Pojďme se spolu podívat, co všechno mateřství zahrnuje, a pojďme mu společně vrátit hlubokou hodnotu.“

Leden 2019: Hodnota otcovství

Zdeněk Weber

Mentor, podnikatel, zakladatel Mužského kruhu, otec 3 dětí, manžel a cestovatel, spolu autor knihy Láska bez pout. Jeho výcviky a kurzy osobního rozvoje prošlo za posledních 10 let přes 5000 účastníků. Pořádá a vede každoroční výcviky pro muže a se svou manželkou Šárkou vede hledání vize a poslání v přírodě tzv. Justlove quest.

"Otcovství je základní mužská síla, role, poslání. Síla, která se skrývá v otcovství můžeš tvořit, ale i ničit, je to moc a moc potřebuje moudrost aby byla využita smysluplně. Seznámím vás s několika otcovskými principy, které když zakomponujeme do svého života, tak náš otcovský život bude naplněný a smysluplný."

MÁŠ JAKÝKOLIV DOTAZ? 

Péče o Tebe

VERONIKA HERALTOVÁ

Kontaktní email

info@zenyzenam.cz